|
|
|
|
| Dobiega końca digitalizacja metrykaliów z terenu Diecezji Warszawsko-Praskiej. |
| Dodano: środa, 26 maja 2010 - 22:55 Autor: Joculus |
Mam ogromną przyjemność poinformować, że prace digitalizacyjne w Archiwum Diecezjalnym Warszawsko-Praskim są już na ukończeniu. Na dzień dzisiejszy stopień zdigitalizowania metrykaliów z najstarszych parafii DW-P (powstałe przed 1910 r.) wynosi ok. 80 %. Pozostała część prac zostanie wykonana prawdopodobnie do końca sierpnia br.
Z opracowanych już materiałów mających formę cyfrową można korzystać w uruchomionej przed 2 tygodniami pracowni komputerowej Archiwum.
Przyszłych kwerendzistów odsyłam do „roboczego” regulaminu znajdującego się na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej - http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=1751
Informuję zarazem, że jest możliwość zamówienia reprodukcji z archiwaliów za pośrednictwem poczty elektronicznej – archiwum.dwp(at)gmail.com wymagane jest jednak podanie nazwy parafii, rodzaju i numeru aktu, oraz rocznika (dane dostępne w Genetece)
W związku z tym, że zostały przekazane do indeksacji wszystkie zdigitalizowane dotychczas metrykalia zachęcam do podjęcia pracy w tym zakresie.
Pragnę również serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy swoim działaniem wsparli realizację tego projektu. Szczególne ukłony kieruję w stronę Leszka Ćwiklińskiego i Krzyśka Dławichowskiego – najwytrwalszych moich współpracowników, oraz Stasia Pieniążka, Jacka Młochowskiego, Marty Nalazek i Bronisława Popkiewicza osób, bez których różnorakiej pomocy prace digitalizacyjne trwałyby znacznie dłużej.
Na koniec nadmienię, że genealodzy są w Archiwum Diecezjalnym Warszawsko-Praskim zawsze mile widziani, a członkowie PTG w szczególności.
Pozdrawiam serdecznie.
Jacek Okulus
- koordynator digitalizacji ksiąg metrykalnych DW-P
|
|
|
|
|