Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rap_kaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2010 - 17:42


Dołączył: 20-07-2008
Posty: 5

Status: Offline
Witaj Joanno,

Poszukuję informacji nt. dziadka, Józefa Rabczaka, syna Rocha i Marianny z domu Cyprys, ur. 24.12.1883 r. w Borku Starym k. Rzeszowa.

Wiem, że brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej wraz ze swoimi trzema kuzynami.
Pamiętam opowieści o Mandżurii i Japonii oraz długotrwałym pieszym powrocie przez stepy i przeprawie przez Dniestr, w czasie której utonął jeden z jego kuzynów. Wrócił do domu przed kwietniem 1910 roku.
Nie wiem dlaczego znalazł się w wojsku carskim (podobnie jak jego kuzyni z zaboru austriackiego) - z całą pewnością nie z własnej woli, gdyż miał plany wyjazdu do Ameryki i po powrocie ślub. Zostawił narzeczoną, która nie mając od niego żadnych wiadomości przez kilka lat, wyszła za mąż za kogoś innego.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
Krystyna Rabczak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
helenkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-11-2010 - 23:41
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2007
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witam raz jeszcze Pani Joanno,
pytam jeszcze raz o generała Kotiurzyńskiego z Carskiej Armii pradziada ,był tym generałem na początku XX wieku , może figuruje w spisach z 1913, 1916, wydawał córkę na Krymie w Teodozji lub w Jałcie .Generał miał na imię Eugeniusz a jego adiutant Andrzej Gorbaczewski vel Garbaczewski vel Horbaczewski w randze podkapitana.. Serdecznie pozdrawiam Helenka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 07:53
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
helenka napisał:
Witam raz jeszcze Pani Joanno,
pytam jeszcze raz o generała Kotiurzyńskiego z Carskiej Armii pradziada ,był tym generałem na początku XX wieku , może figuruje w spisach z 1913, 1916, wydawał córkę na Krymie w Teodozji lub w Jałcie .Generał miał na imię Eugeniusz a jego adiutant Andrzej Gorbaczewski vel Garbaczewski vel Horbaczewski w randze podkapitana.. Serdecznie pozdrawiam Helenka.


Witaj Helenko
niestety na dzień dzisiejszy o nazwisku Gorbaczewski znalazłam tylko Mikołaja.
Kotiurzyński ujęty teraz w wykazie nazwisk. Nie wiem czy to Twój.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 07:58
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
rap_ka napisał:
Witaj Joanno,

Poszukuję informacji nt. dziadka, Józefa Rabczaka, syna Rocha i Marianny z domu Cyprys, ur. 24.12.1883 r. w Borku Starym k. Rzeszowa.

Wiem, że brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej wraz ze swoimi trzema kuzynami.
Pamiętam opowieści o Mandżurii i Japonii oraz długotrwałym pieszym powrocie przez stepy i przeprawie przez Dniestr, w czasie której utonął jeden z jego kuzynów. Wrócił do domu przed kwietniem 1910 roku.
Nie wiem dlaczego znalazł się w wojsku carskim (podobnie jak jego kuzyni z zaboru austriackiego) - z całą pewnością nie z własnej woli, gdyż miał plany wyjazdu do Ameryki i po powrocie ślub. Zostawił narzeczoną, która nie mając od niego żadnych wiadomości przez kilka lat, wyszła za mąż za kogoś innego.

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Krystyna Rabczak

Witaj Krysiu...pamiętam o Twoim Rabczaku...od bardzo dawna Wink
niestety jeszcze nie trafiłam na żadną osobę o takim nazwisku. Crying or Very sad

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bwOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 09:59


Dołączył: 17-11-2010
Posty: 4

Status: Offline
Cytat:
Niestety Bartku...w księdze świty carskiej do 1900 roku - nie figuruje nazwisko Kowalczyk


OK, bardzo Ci dziękuję za sprawdzanie.

Pozdrawiam,
Bartek W.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 10:13
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
bw napisał:
Cytat:
Niestety Bartku...w księdze świty carskiej do 1900 roku - nie figuruje nazwisko Kowalczyk


OK, bardzo Ci dziękuję za sprawdzanie.

Pozdrawiam,
Bartek W.


Bartku sprawdzaj od czasu do czasu temat: wykaz nazwisk w wojsku carskim...wszystkie osoby , które znajdę o nazwisku Kowalczyk - wprowadzę do tego wątku.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
helenkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 11:43
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2007
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witaj Joanno,
to dobre wieści, poproszę o dane Kotiurzyńskiego[imion nie jestem pewna,bo to z opowieści nieżyjącej już wnuczki], Mikołaj Gorbaczewski też mój ,albo dziadek , albo teść. Pozdrawiam serdecznie ,podam swojego emaila na Twój priv. Całusy Helenka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 11:47
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
helenka napisał:
Witaj Joanno,
to dobre wieści, poproszę o dane Kotiurzyńskiego[imion nie jestem pewna,bo to z opowieści nieżyjącej już wnuczki], Mikołaj Gorbaczewski też mój ,albo dziadek , albo teść. Pozdrawiam serdecznie ,podam swojego emaila na Twój priv. Całusy Helenka


Helenko na tej stronie masz Gorbaczewskiego i Kotiurzńskiego
T: Wykaz nazwisk w wojsku carskim
http://www.genealodzy.pl/modules.php?op ... 0905#70905

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
helenkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 12:06
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2007
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Joanno ,to pierwszy konkretny ślad.Bardzo dziękuję!!!!!Helenka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
szubogOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 14:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-10-2010
Posty: 49

Status: Offline
Witam. Dzięki za informację o Aleksandrze Szuberskim. Czekam na więcej.
Pozdrawiam - Bogdan Sz.

Ps. Przeglądam zdjęcia płyt nagrobnych z cmentarza wojennego w Kołobrzegu i są tam nazwiska:
- Abramowicz Dymitr
- Sawicki Władysław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
helenkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 15:04
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2007
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Joanno ,
chciałam jeszcze zapytać dlaczego na tych listach są tak różne dane ,u jednych podane dzieci, daty urodzenia.Interesuje mnie czy u Mikołaja Garbaczewskiego są wymienione dzieci, podobnie jak u generała Kotiurzyńskiego.Pozdrawiam Helenka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 15:09
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
helenka napisał:
Joanno ,
chciałam jeszcze zapytać dlaczego na tych listach są tak różne dane ,u jednych podane dzieci, daty urodzenia.Interesuje mnie czy u Mikołaja Garbaczewskiego są wymienione dzieci, podobnie jak u generała Kotiurzyńskiego.Pozdrawiam Helenka.


Niestety Helenko - to wszystko co było napisane; nic więcej;
zazwyczaj w spisach generałów właśnie najwięcej było wiadomości o danej osobie a tu...niestety najnowszy wykaz czyli z roku 1916 posiada dosłownie jedno zdanie;
w wolnej chwili poszperam jeszcze w innych źródłach, jeżeli znajdę cokolwiek więcej dopiszę do Twoich nazwisk.

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
helenkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 15:35
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2007
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Serdecznie Ci dziękuję i muszę przyznać ,że otworzyłaś nam wszystkim drzwi do wiedzy o naszych krewnych w Carskiej Armii.Wydawało się ,że nigdy się nie dowiemy, a jednak coś się zachowało. Będę czekać niecierpliwie szczególnie,że po tym Gorbaczewskim to są u potomków talenta poetyckie i kabaretowe.I ostatnie na dziś pytanie :Kotiurzyński jest synem Jakowlewa to nazwisko rosyjskie pochodzi od imienia Jakub .Jeśli to nie pomyłka , to następna adopcja w rodzinie. Pozdrawiam Helenka.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 15:41
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
helenka napisał:
Serdecznie Ci dziękuję i muszę przyznać ,że otworzyłaś nam wszystkim drzwi do wiedzy o naszych krewnych w Carskiej Armii.Wydawało się ,że nigdy się nie dowiemy, a jednak coś się zachowało. Będę czekać niecierpliwie szczególnie,że po tym Gorbaczewskim to są u potomków talenta poetyckie i kabaretowe.I ostatnie na dziś pytanie :Kotiurzyński jest synem Jakowlewa to nazwisko rosyjskie pochodzi od imienia Jakub .Jeśli to nie pomyłka , to następna adopcja w rodzinie. Pozdrawiam Helenka.


Napisałam dosłownie ; otczestwo było Jakowlewicz czyli Jakowlew ; w języku polskim używane jako Jakub;

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ozarek_annaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2010 - 17:39
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2010
Posty: 296

Status: Offline
Poszukuje wszelkich informacji na temat Michała Czupryny i jego rodziny, urodził sie w 1876, sluzyl w armii carskiej, uczestniczyl w woj. ros-japon. opowiadal cos o przeprawach, stepach, nie wiem czy dobrze zapamietalam walki w 1905, 1920 r.? Prosze o pomoc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 3.122911 sekund(y)