Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Zawadzki_WojciechOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2010 - 13:51
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2010
Posty: 176

Status: Offline
Witaj Joanno!
Z uprzejmą prośbą:
- co Ci wiadomo o Felixie Rześniowieckim, Pułkowniku Wojsk Cesarsko-Rosyjskich, zm. 29 XII 1882 r.,
przeżywszy 67 lat -?
Spoczywa na cmentarzu w Przedborzu.
Pozdrawiam
Wojciech
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
robbi89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2010 - 18:41
Sympatyk


Dołączył: 27-04-2010
Posty: 139

Status: Offline
Witam!
Czy moge prosic o sprawdzenie Józefa Modlińskiego(1875-1938), uczestnika wojny ros-jap, pochodzacego z Pajeczna, gubernia piotrkowska? A takze nazwisk z tej samej miejscowosci: Bednarski, Słupinski, Hałaczkiewicz, Dłubak, Tokarski, Krzak.
Moj mail: piotr.kruze@gmail.com
Pozdrawiam i dziekuje
Piotrek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Płowik_HubertOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2010 - 13:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-09-2010
Posty: 359
Skąd: Błonie
Status: Offline
Moi pradziadkowie służyli w wojsku carskim.

Pierwszy - Andrzej (Andriej) Hapon ur. około 1880, służył w Lejb-gwardyjskim semenowskim pułku, na zdjęciu ma stopień starszego szeregowego. Wiem, że zginął w czasie rewolucji albo troszkę po wojnie.

Drugi - Marcin Nosarzewski ur. 1888, służył od 1908 roku do prawdopodobnie 1914/15. Następnie dostał się do austriackiej niewoli i wylądował w obozie jenieckim gdzieś na Węgrzech, skąd został zwerbowany do wojska Piłsudskiego.

Trzeci - Władysław Płowik ur. 1896, niewiele wiem o jego służbie wojskowej.

Pozdrawiam, Hubert

_________________
Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jurek_torunOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2010 - 22:27
Nieaktywny


Dołączył: 10-03-2007
Posty: 1

Status: Offline
Bardzo proszę o informacje o osobach, o nazwisku Tyszkiewicz służących w Armii Carskiej

Pozdrawiam

Jerzy Licau
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kziecinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-10-2010 - 16:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2009
Posty: 46

Status: Offline
Uprzejma prośba o sprawdzenie nazwiska Zięcina. Mój pradziadek Piotr Zięcina brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej.

Z góry dziękuję,

_________________
Krzysztof Zięcina
----------------------------------
Zięcina, Bernatowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jur58bozOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-10-2010 - 19:45
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2008
Posty: 177
Skąd: Velbert
Status: Offline
jur58boz napisał:
Joanno jeśli byłabyś tak mila i sprawdziła nazwisko Pytlik Józef był wcielony do wojska carskiego Brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej. Jeszcze długo po wojnie był zostawiony i zapomniany na jakieś wyspie japońskiej z której wrócił po 15 latach????
Będę wdzięczny za chociaż najmniejszy "trop" w tym temacie Smile


Witaj Joanno ,
w marcu napisałem ten list i jakoś umknęła mi Twoja odpowiedź Smile , być może coś przeoczyłem Smile Bardzo proszę o ewentualna korektę mojej niewiedzy Smile Z góry dziękuje i liczę na wyrozumiałość .

_________________
Serdecznie pozdrawiam Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_BOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-10-2010 - 21:29
Sympatyk


Dołączył: 25-10-2010
Posty: 17

Status: Offline
Jeśli to możliwe bardzo bym prosił o sprawdzenie nazwisk: Koniecko Konstanty i Jagielski Antoni
Służyli w armii carskiej. K. Koniecko prawdopodobnie był huzarem. Przeżył I wojnę światową. A. Jagielski niestety z I wojny światowej nie wrócił.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FalkosiaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-10-2010 - 15:41


Dołączył: 28-10-2010
Posty: 1

Status: Offline
Witaj!
Chciałabym prosić o sprawdzenie czy w wykazie znajdują się nazwiska moich przodków:
Stanisław Falkowski i młodszy brat Piotr Falkowski znaleźli się obaj w Ufie w Baszkirii między 1880-1890. i tam wykształcili się na inżynierów. „
Wykształcenie zdobyli zapewne w inżynieryjnej szkole wojskowej, ponieważ stali się tym samym carskimi oficerami, co dalej wynika ze wspomnień mojego ojca.. Taka szkoła musiała więc istnieć w Ufie. Możliwe, że w wojsku służyli od ok. 1880 r. Być może w Odessie , bo tam wybierał się spod Nowogródka ich najmłodszy brat do pracy ? Czy to jest możliwe do sprawdzenia ? Dziękuję i pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
105makOffline
Temat postu: Re: Prośba o pomoc- pradziadek w armii carskiej  PostWysłany: 28-10-2010 - 17:30
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2009
Posty: 48

Status: Offline
joannayvona2302 napisał:
alisa napisał:
Poszukuję nazwisk: Czapla, Kruk, Kincbok, Wasilewski (kachakk@poczta.fm) z góry dziękuję za informacje

pozdrawiam


Witaj
Wasilewski jest już ujęty w spisie T: wykaz nazwisk w wojsku carskim.
Pozostałe nazwiska zapisuję sobie do poszukiwań...niestety emailem wiadomości nie przesyłam.


Witaj proszę o sprawdzenie nazwiska STRZELCZYK, WACŁAWEK Jadwiga
jagoda105@amorki.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
joanna23Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2010 - 21:10
Sympatyk


Dołączył: 08-11-2008
Posty: 1013
Skąd: Białystok
Status: Offline
jur58boz napisał:
jur58boz napisał:
Joanno jeśli byłabyś tak mila i sprawdziła nazwisko Pytlik Józef był wcielony do wojska carskiego Brał udział w wojnie rosyjsko-japońskiej. Jeszcze długo po wojnie był zostawiony i zapomniany na jakieś wyspie japońskiej z której wrócił po 15 latach????
Będę wdzięczny za chociaż najmniejszy "trop" w tym temacie Smile


Witaj Joanno ,
w marcu napisałem ten list i jakoś umknęła mi Twoja odpowiedź Smile , być może coś przeoczyłem Smile Bardzo proszę o ewentualna korektę mojej niewiedzy Smile Z góry dziękuje i liczę na wyrozumiałość .


Witaj Jerzy...
nie przeoczyłeś...nie natrafiłam ; być może jest taka oboczność, że całkowicie zmienia Twoje poszukiwane nazwisko - dlatego nie widzę go - tak też może być Sad

_________________
Joanna z d. Sawicka

Poszukuję : Abramowicz, Grygorczuk, Jaroccy, Sawiccy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2010 - 21:54
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Pragnę poinformować, że RGVIA (http://www.rusarchives.ru/federal/rgvia/index.shtml) posiada w swoich zbiorach tysiące teczek oficerów carskich, z których wynika m.in. stan służby i stosunki rodzinne, a także odznaczenia, kary, nagrody etc. i oczywiście przynależność do stanu. Ponadto każdy oficer służący w armii otrzymywał "Posłużnyj spisok". Takie spiski można odnaleźć w niektórych teczkach oficerskich w CAW, tych którzy przeszli do Wojska Polskiego.

Pozdrawiam

Tomasz Lenczewski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaca1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2010 - 22:11


Dołączył: 02-11-2010
Posty: 3

Status: Offline
Witam bardzo Serdecznie!!! Całkiem niedawno dowiedziałem się że mój pradziadek był uczestnikiem wojny jap.-ros. WŁADYSŁAW GRZELAK i był z miejscowości STANISŁAWÓW PIERWSZY koło SZCZERCOWA. Jeśli jest możliwość sprawdzenia byłbym wdzięczny.... prawdopodobnie był w Mandżurii przez pięć lat !?????
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuntzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2010 - 00:19
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2009
Posty: 84
Skąd: Legionowo - Przystajń - Robert Kunert
Status: Offline
Witaj,
Poszukuję nazwisk Kunert, Praski, oraz Mrozek, okolice Częstochowy, za okazaną pomoc będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maliszewoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2010 - 08:00
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2009
Posty: 116

Status: Offline
Ja już kiedyś pytałam o Wiktora Chojnickiego, ale pewnie Pani nie znalazła tego nazwiska bo nie zauważyłam odpowiedzi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
helenkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2010 - 19:56
Sympatyk


Dołączył: 13-08-2007
Posty: 96
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witam serdecznie Pani Joanno,
proszę o sprawdzenie nazwiska ; Kotiurzyński był generałem ,ojcem babki męża wydanej zamąż za adiutanta o nazwisku Garbaczewski vel Horbaczwski.W jakim pułku nic nam niewiadomo , tereny: Równe, Teodozja, Władywostok. Horbaczewski zginąl z oparzeń w jakim pożarze , wdowa z dwomama synami została wydana zamąż za następnego adiutanta , który usynowił chłopców i w czasie rewolucji wrócili do Polski .Serdecznie pozdrawiam ,Helenka


Ostatnio zmieniony przez helenka dnia 05-11-2010 - 14:29, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.075561 sekund(y)